Terapia manualna Piła - Fizjoterapia Piła Patryk Gołębiewski Fizjoterapia Piła Patryk Gołębiewski

Terapia manualna Piła

Interesuje Cię terapia manualna w Pile? W naszym gabinecie przeprowadzamy działania w oparciu o najnowsze dowody naukowe i wiedzę zdobywaną na profesjonalnych kursach i szkoleniach z ortopedii. Pod naszą fachową opieką poczujesz się komfortowo i szybko wrócisz do sprawności.

Czym jest terapia manualna?

Terapia manualna to obszar fizjoterapii, w którym korzysta się ze specjalistycznych metod leczenia, technik manualnych i ćwiczeń terapeutycznych. Jest to metoda naturalna i nieinwazyjna, stosowana w odwracalnych dysfunkcjach układu ruchu. Istotnym elementem terapii manualnej jest kompleksowa ocena stanu zdrowia Pacjenta, dlatego stosujemy nie tylko techniki lecznicze, ale również diagnostyczne. Są one nakierowane na wykrywanie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych. Szybko wykryte zaburzenia pozwalają na błyskawiczne podjęcie leczenia przy zastosowaniu skutecznych technik terapii manualnej.

Techniki stosowane w terapii manualnej obejmują:

  • masaż poprzeczny;
  • masaż funkcyjny;
  • terapia punktów spustowych;
  • rozciąganie;
  • manipulacja stawów;
  • mobilizacja i neuromobilizacja;

Terapia manualna Piła: przebieg zabiegów

Terapia odbywa się na specjalnym stole. Fizjoterapeuta zapewnia ułożenie Pacjenta w odpowiedniej pozycji, a następnie wykonuje dłońmi uciski i pchnięcia w wyznaczonych miejscach. Dzięki tym zabiegom przemieszczone lub zablokowane struktury wracają na właściwą pozycję. Aby odblokować staw, trzeba najpierw odblokować mięsień. Dlatego terapeuta rozgrzewa mięsień, stosując w tym celu techniki uciskania, ugniatania i rozciągania.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi?

Terapię manualną zaleca się najczęściej w następujących zaburzeniach czynności narządu ruchu: zmniejszenie/ograniczenie zakresu ruchu (np. na tle zmian przeciążeniowych, zwyrodnieniowych lub urazowych), w stanach nieprawidłowego „ustawienia” stawu, w dysfunkcjach mięśniowych i powięziowych, w zaburzeniach postawy ciała. Techniki manualne są również pomocne w terapii dysfunkcji i bólów kręgosłupa, stawów łokciowych, biodrowych i kolanowych. W gabinecie terapii manualnej w Pile zajmujemy się terapią jednostek chorobowych takich jak rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, ból pleców i kręgosłupa, migreny itp.

Terapia manualna w Pile: kontakt

W naszym gabinecie najważniejsze są Twój komfort oraz szybki powrót do sprawności. Jeżeli interesują Cię usługi terapii manualnej przeprowadzone przez fizjoterapeutę, dla którego priorytetem jest Twoje dobro, to zapraszamy do kontaktu.