Fizjoterapeuta Piła: Patryk Gołębiewski. O mnie Fizjoterapia Piła Patryk Gołębiewski

O mnie

Fizjoterapeuta Piła

Jestem fizjoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem zarówno dydaktycznym, jak i praktycznym. Fizjoterapia to moja pasja, którą realizuję, niosąc pomoc innym. W swojej pracy pomagam pacjentom niezależnie od wieku: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Priorytetem jest dla mnie dobro pacjenta, uśmierzenie jego bólu oraz prowadzenie go na drodze ku wyzdrowieniu. W realizacji tego celu pomaga mi bogate wykształcenie zdobywane na uczelniach wyższych oraz na rozmaitych kursach i szkoleniach.

Wykształcenie

Ukończyłem Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia. Oprócz tego skończyłem Roczną Szkołę Masażu i Terapii Naturalnej, uzyskując tytuł masażysty, oraz Podyplomowe Studium „Terapia manualna” na Wydziale Nauk o Zdrowiu UM, zyskując kwalifikację terapeuty manualnego.

Zdaję sobie sprawę z tego, jak dynamicznie rozwija się fizjoterapia. Dlatego śledzę nowe trendy w fizjoterapii oraz nieustannie podnoszę swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe. Aktualnie realizuję doktorat w Podyplomowym Niestacjonarnym Studium Metodologii Badań Naukowych UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Aby dostarczyć moim pacjentom najwyższej jakości usługi, uczęszczam na liczne szkolenia. Ukończyłem:

 • Kurs specjalistyczny „Zakażenia HIV, choroba AIDS i inne zakażenia”
 • Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu. Moduł I-V
 • Kurs rozwijający „PNF (Level III wg. IPNFA)”
 • Kurs „funkcjonalnej terapii manualnej”
 • Kurs podstawowy „PNF wg. IPNFA”
 • Kurs „Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (Trigger Points)”
 • Kurs podstawowy „Kinesiology Taping”
 • Kurs specjalistyczny „Podstawy terapii manualnej”
 • Kurs specjalistyczny „Fizjoterapia u dzieci ryzyka”
 • Kurs specjalistyczny „Współczesne kierunki w zakresie protezowania i aparatowania kończyn górnych, dolnych i tułowia”
 • Kurs specjalistyczny „Podstawy metod neurofizjologicznych ( np. PNF, Bobath, neuromobilizacje)”
 • Kurs specjalistyczny „Zniekształcenia statyczne ciała u dzieci i młodzieży”

Doświadczenie zawodowe

Wiem, że sama akademicka wiedza to za mało, aby skutecznie pomagać. Dlatego, od kiedy tylko ukończyłem studia, pracowałem jako fizjoterapeuta, m.in. w Ortopedyczno- Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu. Od 2013 roku prowadzę własną działalność w zakresie usług fizjoterapeutycznych. Oprócz aktywnej pomocy pacjentom realizuję się również jako nauczyciel i wykładowca. Wykładam na Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile oraz w szkole policealnej Teb Edukacja w Pile. Dotychczas prowadziłem zajęcia m.in. z: kinezyterapii, teoretycznych podstaw masażu, fizykoterapii, ortopedii, biomechaniki, rehabilitacji w geriatrii oraz rehabilitacji w neurologii. Wszechstronną wiedzę wykorzystuję w obszernym wachlarzu oferowanych przeze mnie zabiegów fizjoterapeutycznych.

Nowoczesna praktyka fizjoterapii

W fizjoterapii najważniejsza dla mnie jest współpraca z pacjentem przez cały proces leczenia. Zapewniam solidny program, obejmujący wiele rodzajów terapii i zabiegów. Oferuję nie tylko profesjonalnie i efektywnie przeprowadzone leczenie, ale także wiedzę, która w przyszłości pomoże pacjentom zapobiec powtórzeniu się urazu. Tym, co daje mi energię i motywację do dalszej pracy, jest szczęście na twarzach zadowolonych pacjentów. Jeżeli szukasz fizjoterapeuty w Pile, zapraszam do kontaktu.