Wady postawy: jak przebiega leczenie? Fizjoterapia Piła Patryk Gołębiewski

Wady postawy: jak przebiega leczenie?

Wady postawy są obecnie częstym problemem zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Odpowiednio wczesne zidentyfikowanie wady i podjęcie leczenia pozwala na jej całkowite zlikwidowanie. Odzyskanie prawidłowej sylwetki jest możliwe!

Czym są wady postawy?

Wady postawy oznaczają nieprawidłową, niefizjologiczną postawę ciała, która prowadzi do rozmaitych dolegliwości. Zdarzają się wady zarówno wrodzone, jak i nabyte. W tym drugim przypadku mogą być efektem nieprawidłowego stylu życia, np. braku ruchu i siedzącego trybu życia, ale bywają także wynikiem urazu. Nieleczone wady postawy mogą prowadzić do trwałej nieprawidłowości postawy oraz groźnych powikłań. W naszym gabinecie fizjoterapii w Pile zajmujemy się rehabilitacją wad postawy takich jak: skolioza, plecy okrągłe (kifoza czynnościowa), plecy wklęsłe (lordoza czynnościowa), plecy płaskie, plecy okrągło-wklęsłe, stopa szpotawa, stopa koślawa, stopa końsko-szpotawa, płaskostopie, kolana szpotawe, kolana koślawe. Pamiętaj, że wady postawy to nie jedynie problem estetyczny, wpływający na Twój wygląd i samopoczucie. Nieleczone mogą prowadzić do powikłań i zaburzeń w funkcjonowaniu nawet odległych, pozornie nie powiązanych obszarów.

Proces leczenia wad postawy

Leczenie wad postawy to holistyczne podejście do łagodzenia bólu i przywracania równowagi ciała, obejmujące szeroką wiedzę z różnych dziedzin. Stosowane techniki obejmują m.in. terapię manualną, masaż, kinezyterapię, terapię ruchową, ćwiczenia korekcyjne oraz reedukację postawy. Terapeuta towarzyszy Pacjentowi w trakcie całego procesu, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie nie tylko do leczenia, ale również edukacji Pacjenta, w celu zapewnienia efektywnego powrotu do zdrowia. Dzięki szerokiemu wachlarzowi stosowanych metod oraz delikatnemu podejściu terapeuta pomaga złagodzić schorzenia i przynosi Pacjentowi upragnioną ulgę. Systematyczna rehabilitacja prowadzi do całkowitego zlikwidowania wad postawy i odzyskania prawidłowej sylwetki. Trzeba jednak pamiętać, że rehabilitacja może potrwać nawet kilka miesięcy.

Leczenie wad postawy w Pile

Szukasz profesjonalnego fizjoterapeuty w Pile? W naszym gabinecie ważny jest nie tylko Twój szybki powrót do sprawności i doskonałej sylwetki, ale także komfort. Dlatego do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie i dobieramy zabiegi tak, abyś czuł się wygodnie. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, to zapraszamy do kontaktu.