Rehabilitacja ortopedyczna Piła - Fizjoterapia Piła Patryk Gołębiewski Fizjoterapia Piła Patryk Gołębiewski

Rehabilitacja ortopedyczna Piła

Czym jest rehabilitacja ortopedyczna?

W naszym gabinecie oferujemy profesjonalne zabiegi rehabilitacji ortopedycznej w Pile, których celem jest przywrócenie funkcjonalności narządów ruchu oraz aktywności Pacjenta. Jeżeli utraciłeś sprawność lub zmagasz się z bólem i ograniczeniami mięśni, stawów lub kości, to jest to idealny rodzaj rehabilitacji dla Ciebie.

Sprawność ruchowa może być utracona zarówno w wyniku wypadków, kontuzji i chorób, jak i wrodzonych zmian. Przeprowadzone przez nas działania pomagają odzyskać siłę, wytrzymałość i sprawność sprzed wypadku. Rehabilitacja ortopedyczna jest ważnym krokiem w powrocie do bezbolesnego, niezależnego życia.

Rehabilitację zawsze poprzedza konsultacja i diagnoza. Wykorzystuje się w niej m.in. badania takie jak USG, RTG i rezonans magnetyczny. W naszym gabinecie wykonujemy również rozmaite pomiary ruchomości stawów i testy ortopedyczne. Diagnoza może wykazać, że uraz lub kontuzja nie wymaga leczenia operacyjnego. W takim wypadku można od razu rozpocząć rehabilitację przy użyciu środków zachowawczych. Co to za środki? M.in. terapia manualna, fizykoterapia oraz ćwiczenia funkcjonalne i terapeutyczne.

Kto może skorzystać z rehabilitacji ortopedycznej?

W naszym gabinecie zajmujemy się prowadzeniem rehabilitacji osób po amputacjach kończyn dolnych i górnych, endoprotezoplastyce, złamaniach i skręceniach. Możesz się do nas zgłosić także po urazie lub stłuczeniu doznanym w wypadku komunikacyjnym. Ponadto rehabilitacja ortopedyczna Piła to opcja dla Pacjentów z łokciem tenisisty i golfisty, ostrogą piętową, ze zwapnieniami okołostawowymi, po zabiegach chirurgicznych, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów oraz kręgosłupa po długotrwałym unieruchomieniu. W przypadku urazu Pacjent powinien niezwłocznie umówić wizytę z ortopedą. Szybkie postawienie diagnozy umożliwi błyskawiczne podjęcie działania, dzięki czemu powrót do sprawności przebiegnie bezproblemowo.

Rehabilitacja ortopedyczna Piła: kontakt

Najważniejszy jest dla nas komfort Pacjenta oraz szybkie przywrócenie przywrócenie sprawności i powrót do aktywności. Dlatego przez cały okres rehabilitacji opiekujemy się Pacjentem i towarzyszymy mu na drodze do pełnego wyleczenia. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, to zapraszamy do kontaktu.